اعطای معتبرترین جایزه ادبی آلمان به نویسنده ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
فریبا وفی که پیش از این برگزیده شدنش در معتبرترین جایزه ادبی آلمان خبرساز شده بود،جایزه خود را در نمایشگاه کتاب فرانکفورت دریافت خواهد کرد.
 
به گزارش "حافظ نیوز"، فریبا وفی نویسنده رمان «ترلان» که اخیرا‌ً برگزیده معتبرترین ترین جایزه ادبی آلمان معروف به « لیب پروم» در سال 2017 شده است،‌ جایزه خود را در نمایشگاه کتاب فرانکفورت دریافت خواهد کرد.
وی شنبه 14 اکتبر 2017 در مراسمی که ساعت 16: 30 دقیقه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت برگزار می‌شود،‌ جایزه خود را دریافت خواهد کرد.
بر اساس اعلام سایت لیب پروم فریبا وفی با رمان ' ترلان' که ترجمه آلمانی آن در سال 2015 توسط انتشارات زوویت و به کوشش یوتا هیمل رایش منتشر شده است، بیشترین آرای خوانندگان را کسب و برنده این جایزه شناخته شد.
رمان «ترلان» روایتگر سقوط رژیم پهلوی و تحولات بعد از آن است،‌ ترلان دختر جوانی که به دنبال یافتن مسیر خود در وضعیت متحول شده اوایل انقلاب است‌، قهرمان این داستان است.
فریبا وفی رمان‌نویس و نویسنده داستان کوتاه ایرانی است. از میان آثار وی «پرنده من» و «رؤیای تبت»، برنده چند جایزه­ ادبی معتبر در ایران شده‌ و داستان‌هایی از او به زبان‌های انگلیسی، سوئدی، روسی، ترکی، عربی، ژاپنی، ترجمه شده است. 
کد مطلب: 17881
 


 
 
 
خبرنامه ایمیلی